W czerwcu zapraszamy na webinaria wspierające rozwój wolontariatu w szkołach. Będzie o kompetencjach i wolontariacie wakacyjnym

13.06, godz. 17.00-18.15 Webinarium dla nauczycieli "Wolontariat a kompetencje kluczowe - co, dlaczego, jak?" 

Zapraszamy opiekunów wolontariatu, w tym zwłaszcza nauczycieli i nauczycielki, na webinarium dotyczące kompetencji kluczowych. Szkolne kluby wolontariatu, działając na styku edukacji fomalnej, pozaformalnej i nieformalnej, stwarzają duże możliwości rozwoju kompetencji kluczowych. Jak zatem w ciekawy i skuteczny sposób wspierać rozwój tych kompetencji u dzieci i młodzieży zaangażowanych w wolontariat? Zgłoszenia na webinarium: 
https://fundacjaceo.clickmeeting.pl/wolontariat-uczniowski-a-kompetencje-kluczowe-co-dlaczego-jak/register

Podczas webinarium: 
- porozmawiamy o, czym są kompetencje kluczowe i jak wolontariat je rozwija (na konkretnych przykładach działań realizowanych przez szkoły) 
- wymienimy się pomysłami, metody i narzędziami refleksji i mierzenia rozwoju kompetencji młodych wolontariuszy i wolontariuszek

Prowadzącą webinarium jest Marta Brzezińska-Hubert, trenerka specjalizująca się w obszarach związanych z wolontariatem, mobilnością młodzieży, edukacją międzykulturową i pozaformalną. Zapraszamy na webinaria o wolontariacie dla uczniów i dla nauczycieli:

18.06, godz. 9.00-10.15 Webinarium dla uczniów "Nie trać czasu na nudę" 

Zapraszamy na webinarium dla uczniów i uczennic! Rok szkolny się kończy, a działające koła wolontariatu mają czas, żeby złapać w płuca solidną dawkę energii i inspiracji przed wrześniem. Opowiem Wam o tym, jak odpoczywać w sposób twórczy i z korzyścią dla siebie i innych. Będzie o doświadczeniach, przykładach działań i propozycjach, z których możecie czerpać pełnymi garściami. Na pewno nie będzie to czas stracony!

Zgłoszenia na webinarium: https://fundacjaceo.clickmeeting.pl/nie-trac-czasu-na-nude/register 
Webinarium poprowadzi Tomasz Piątek, z wykształcenia i zamiłowania pedagog i animator społeczno-kulturalny od 13 lat zaangażowany w działania na rzecz lokalnych społeczności oraz praw człowieka. 
Uwaga: zgłoszenia może dokonać nauczyciel, który otrzymuje jeden login, a webinarium wyświetla całej grupie na dużym ekranie. Uczniowie mogą też zgłaszać się osobno i otrzymywać własne loginy.