Czy współpracując z wolontariuszami zastanawialiście się Państwo czy robicie to zgodnie z prawem? A może dopiero myślicie o zorganizowaniu wolontariatu w Waszej szkole? Jak przygotować się na ten krok? Jakie zapewnić warunki do prawidłowego rozwoju tej inicjatywy? W czasie webinarium poznacie odpowiedzi na te i podobne pytania. Zdobędziecie wiedzę, która pozwoli Wam sprawnie przeprowadzić ten proces. Rejestracja na spotkanie odbywa się przez formularz dostępny na dole strony. Rekrutacja trwa do 27 kwietnia. 

W czasie webinarium poruszone będą m.in. następujące kwestie: kto i gdzie może być wolontariuszem; umowa z wolontariuszem – jakie powinna zawierać elementy; ubezpieczenia wolontariusza – NNW, OC, koszty związane z wykonywaniem świadczeń przez wolontariusza; zakres przygotowania wolontariusza do pracy; wartości pracy wolontariusza – jak ją wyliczyć? kwalifikacje wolontariuszy uprawniające ich do podjęcia działań;

Webinarium skierowane jest do koordynatorów wolontariatu szkolnego i / lub osób, które zamierzają taką funkcję pełnić, a także do wszystkich nauczycieli zainteresowanych tematyką wolontariatu szkolnego.

Termin i miejsce: 28 kwietnia (piątek) godz. 18.00, platforma on-line (link dostaną Państwo na podany w czasie rejestracji adres mailowy)

Prowadzenie: Dariusz Pietrowski - Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Dariusz Pietrowski - od roku 1993 związany z zespołem Centrum Wolontariatu w Warszawie. W latach 1995 - 1997 inicjował powstanie Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce. Uczestnik zespołu konsultacyjnego w pracach nad „Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” i jej nowelizacją. Współautor m.in. programu szkoleniowego” Centrum Promocji Wolontariatu” „Wolontariat w szpitalach”, „Wolontariat pracowniczy”, „Wolontariat w ośrodkach pomocy społecznej”. Wykształcenie wyższe pedagogiczne – ukończone studia wyższe w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1992); Absolwent Podyplomowego Studium Kierowania Instytucjami Samorządowymi i Organizacjami Pozarządowymi w Uniwersytecie Warszawskim (1994);

Opr. Zespół "Kto na ochotnika"