Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Międzyborzu zrealizowali w ramach programu "Solidarna Szkoła" projekt "Podaj Dalej" - jego celem było przekazywanie swoich umiejętności innym.

Każdy z nich wybrał jedną umiejętność, której chciałby nauczyć innych i zrealizował własne szkolenie. Tematów było wiele: gotowanie, śpiew, obsługa telefonu czy komputera, a nawet nauka gry na gitarze. Następnie spotykali się z kolegami i koleżankami, babciami i dziadkami, członkami społeczności lokalnej i przekazywali swoją wiedzę. Była to też okazja do dobrej zabawy i poznania się nawzajem. Okazało się, że ucząc innych, można też wiele nauczyć się samemu.

Projekt promował zarówno solidarność z rówieśnikami, jak i międzypokoleniową. Pokazywał, jak łatwo możemy dzielić się tym, co mamy i ile radości to sprawia. Był rodzajem nieformalnego wolontariatu, prostym działaniem, które zrealizować można nawet jeśli mamy małe zasoby. Dodatkową wartością projektu było to, że uczniowie i uczennice prowadzili fanpage na Facebooku, gdzie wrzucali relacje z kolejnych spotkań, a także dzielili się zdobytymi umiejętnościami, np. publikując przetestowane przepisy kulinarne.