Wolontariat w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. w Warszawie działa w ramach sekcji Samorządu Uczniowskiego. Od kilku lat opiekunowie, uczniowie i uczennice angażują się w działania w szkole i poza nią.

W roku szkolnym 2016/2017 tradycyjnie prowadzili akcje:

  • KUNDELEK

Szkolny samorząd uczniowski rozpoczął w grudniu 2017 roku akcję KUNDELEK, której celem była zbiórka żywności oraz gadżetów dla zwierzaków.

Wzięły w niej udział wszystkie klasy. Młodsze dzieci przynosiły nie tylko karmę, ale również drobne zabawki aby sprawić podopiecznym schroniska odrobinę radości.

W styczniu szkoła przekazała wszystkie zebrane przedmioty oraz pożywienie fundacji Azylu pod psim aniołem i otrzymałą dyplom przyjaciela zwierząt.

  • Góra Grosza

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych w roku szkolnym 2016/2017 szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Monety były zbierane przez przedstawicieli SU, mogły być również przekazywane bezpośrednio je do wychowawców lub opiekunów SU.

Przez kilka następnych tygodni trwało liczenie uzbieranych pieniążków. Zostały one posegregowane i odpowiednio zapakowane. Łącznie dzieci uzbierały 401 zł 85 gr.

Cała kwota została wpłacona na rzecz Towarzystwa Nasz Dom, będącego organizatorem akcji Góra Grosza.

Szkoła pamieta też o docenianiu najaktywniejszych - co roku organizuje konkurs na NAJAKTYWNIEJSZĄ KLASĄ w ciągu całego roku  oraz konkursy na najaktywniejsze klasy w ramach konkretnych działań i akcji.

Opr. Zespół "Kto na ochotnika"
Źródło zdjęć: strona szkoły