Żeby móc zaangażować się w wolontariat, trzeba najpierw otworzyć się na drugiego człowieka i nauczyć się rozmawiać, o problemach, z którymi się mierzy. Dlatego uczestnikom projektu "Kto na ochotnika" zaproponowaliśmy trudną refleksję nad różnymi aspektami bezdomności, a także nad tym, jak rozmawiać o bezdomności z uczniami.

Podczas dwóch webinariów współnie analizowaliśmy popularne stereotypy na ten temat i poznawaliśmy inicjatywy i ludzi, którzy starają się pomóc osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności.

  • Webinarium dla nauczycieli "Jak rozmawiać z uczniami o bezdomności?"  odbyło się 17 maja 2017 r.
  • Webinarium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Kryzys bezdomności" zrealizowaliśmy 22 maja 2017 r.

Poniżej nagranie z webinarium dla nauczycieli. Zachecamy także do pobrania z naszej strony prezentacji towarzyszącej temu spotkaniu online.

Obydwa spotkania poprowadził Webinarium realizowane było we współpracy z programem "Solidarna Szkoła". - wychowawca i nauczyciel filozofii w Zespole Szkół Społecznych STO im. Pawła Jasienicy w Warszawie, redaktor naczelny Magazyny „Kontakt”, od lat związany z warszawskim Klubem Inteligencji Katolickiej oraz Wspólnotą S'ant Egidio pomagającą osobom dotkniętym bezdomnością.

Webinarium realizowane było we współpracy z programem "Solidarna Szkoła".

Opr. Zespół "Kto na ochotnika".