Muzeum POLIN już po raz szósty, zachęca do zgłaszania szkoł, bibliotek, szkolnych kół wolontariatu do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Dołączcie do akcji nagrodzonej tytułem najlepszej kampanii społecznej 2016 roku. Rekrutacja trwa od 22 stycznia do 28 lutego.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do udziału w akcji należy dokonać poprzez wypełnienie właściwego dla rodzaju instytucji formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej.

Organizacja akcji w szkole, bibliotece lub instytucji - zgłoszenia do 17 kwietnia 2018 r..

Informacja dla warszawskich szkół - zgłoszenia do 28 lutego
Szkoły z Warszawy mogą włączyć się do udziału w akcji na dwa sposoby. Mogą zorganizować działania na terenie szkoły lub zgłosić swoich uczniów do rozdawania papierowych żonkili na ulicach Warszawy. Uczniowie pod opieką nauczycieli będą wręczać przechodniom żonkile oraz informować o obchodzonej rocznicy. Przed akcją nauczyciele przejdą szkolenia, które pozwolą im przygotować uczniów. Zarówno miejsce rozdawania żonkili, jak i godziny zostaną uzgodnione z koordynatorem z Muzeum POLIN w późniejszym etapie.

Kontakt: zonkile@polin.pl

Informacja dla wolontariuszy indywidualnych w Warszawie dostępna jest TUTAJ >>

Źródło: www.polin.pl